Z vlastní zkušenosti vím, jak může být důležitý vhled jiného člověka do jakékoliv osobní situace, krize, která může kdykoliv během výchovy dětí nastat. A nezřídka nastává. Může to být jen náraz na každodenní stereotyp života, jasnou zodpovědnost, kterou s sebou rodičovství nese, změna partnerů na rodiče nebo cokoli jiného, co nám přichází do cesty.
Ve své každodenní práci se setkávám s rodiči, kteří v dané chvíli potřebují jakéhosi „průvodce“ nebo třeba jen „vrbu“ na jejich nové cestě výchovou.
Sama se nechávám doprovázet několika úžasnými lidmi a každý z nich ve mně zanechal něco, co mě posunulo dál a tím i moje děti, rodinu a věřím, že i další přátele.
Zaměřuji se na rodiče a děti do 3 let věku, takže na období, které rozhoduje o tom, jestli dítě v životě bude šťastné, spokojené, jestli bude schopno navazovat hluboké dlouhotrvající vztahy, jestli z něho bude sršet životní optimismus nebo naopak. Samostatně potom pracuji také se staršími dětmi od 4 let, náctiletými i jejich rodiči. Pracuji jak terapeuticky, tak i koučovacím způsobem.
JAKÉ FORMY KONZULTACÍ NABÍZÍM?
– PORADENSTVÍ (jednorázová nebo dle potřeby dohodnutá setkání; řešíte různá výchovná témata, rozhodujete se v nějaké situaci nebo něco podobného? Chcete upravit domácí prostředí tak, aby bylo co nejvhodnější pro vaše dítě? Pomoci s nastolením rituálů, režimu, zpětnou vazbu k vašemu přístupu k dítěti? Pak je poradenství, konzultace to, co vám může být přínosné.)
– KOUČOVÁNÍ (několik na sebe navazujících setkání dle předem dohodnutého plánu; pracujete na sobě? Zajímá vás osobní rozvoj? Chcete se dále posunout v práci? V osobním životě? Naučit se něco dělat jinak? Myslet pozitivněji? Pak je koučování to, co vám může být přínosné, setkávat se můžeme kdekoli, v kanceláři, venku, v kavárně, kde je vám příjemně.)
– SUPERVIZE (superviduji dětské skupiny, mateřské školy a to jak metodologicky – Montessori pedagogika – tak i týmy samotné – rozvoj týmu, jednotlivců; cenově i časově dle dohody. Pro více info mne kontaktujte.)
– TERAPIE (pravidelná setkávání od několika až po roky; trápí vás hlubší témata? Chcete podpořit své dítě v náročném obdobím, aby se naučilo vyrovnávat se se situacemi a vyznat se dobře samo v sobě? Chcete podpořit sebe v náročném období? Informace o způsobu práce najdete v sekci „podrobněji o mně“. Chcete pravidelně docházet a mít s kým sdílet, co se ve vašem životě děje a na co nového přicházíte? Sdílet strasti i radosti a věnovat se vašemu vnitřnímu světu? Pak je terapie to, co vám může být přínosné.)
Jak konzultace probíhají?
– první setkání 50 – 60 minut
: slouží k vzájemnému poznání a abychom se na obou stranách mohli shodnout na pokračování nebo jiné variantě našeho budoucího setkávání. Povídání o tom, co vás přivádí, co heldáte a co vám já mohu nabídnout.
– další setkávání 50 – 60 minut v pravidelných intervalech dle dohody a postupná práce na životních výzvách
Platba a omluvy
– cena každého individuálního setkání je od 1200 do 1700 Kč, cena párového nebo rodinného setkání je od 1800 – 2500 Kč. Rozhodněte se sami, na kolik si přínosu setkávání ceníte. Pokud zvolíte vyšší částku, dovoluje mi to cenu snížit těm, pro které je platba příliš vysoká (svou vyšší platbou tak podporujete např. dítě v tíživé rodinné situaci).
– řádná písemná omluva nejméně 24 hodin předem tak, aby nebylo nutno sezení platit, je možná 1×5 sezení. Pokud se nesetkáme vícekrát během bloku 5 sezení, je možné si sezení nahradit v jiný čas po domluvě.
– pokud se omluvíte méně než 24 hodin před setkáním nemáte nárok na vrácení peněz
– pokud já zruším setkání méně než 24 hodin předem, máte nárok na 1 sezení zdarma
– pokud já zruším setkání více než 24 hodin předem, domluvíme si jiný termín
– platba probíhá u jednorázových konzultací v hotovosti nebo qr kódem při setkání, u pravidelných setkávání v hotovosti nebo převodem současně vždy na 5 setkání
Témata, kterých se často dotýkáme
– děti (vztek, vzdor, stud, rozvoj psychomotoriky, emoční inteligence a mnohé další, rozvodové období rodičů, střídavá péče, sebepoškozování…)
– rodiče (co pro vás znamená rodičovství, otec, matka, zvládání emocí, rituály, řád, partnerství, změna vztahu po příchodu dítěte, rozchod rodičů a následná péče o dítě, psychohygiena…)
– prostředí (úprava prostředí, ve kterém dítě žije)
– a cokoli dalšího, co přinesete